Dział Badań i Rozwoju

Systemy CAD zobacz zdjęcia
Wszystkie produkty Multi-Wing są projektowane za pomocą systemu 3D - Solid Works®. Dzięki zastosowaniu opisu trójwymiarowego eliminujemy wszystkie błędy interpretacji które mogłyby się pojawić pomiędzy dostawcami narzędzi i materiałów. Daje nam to gwarancję, że produkt z fazy projektowej będzie identyczny z wyprodukowanym. Projekty w 3 wymiarach ułatwiają również tranfer danych do wizualizacji, analizy metodą elementów skończonych FEM, oraz obróbki materiałów za pomocą komputerowo sterowanych urządzeń CNC. Dokumentacja CAD jest przechowywana przez System Zarządzania Danymi Produktu który zapewnia pełną kontrolę nad danymi. Pozwala to utrzymać najwyższą jakość wymaganą przez certyfikat ISO 9001:2000.  


Urządzenie do szybkiego prototypowania zobacz zdjęcia

W celu dalszego rozwoju naszych produktów wykorzystujemy urządzenie do szybkiego prototypowania. Jest do drukarka będąca sporządzać 3-wymiarowe modele z tworzywa ABS bezpośrednio z oprogramowania CAD. Ta ultranowoczesna technologia pozwala na błyskawiczną produkcję prototypów umożliwaiając testy oraz wprowadzanie stosownych poprawek drastycznie zmniejszając czas projektowania. W rezultacie jesteśmy w stanie oddać w Państwa ręce nowe produkty znacznie szybciej.Metoda Elementów Skończonych (FEM) zobacz zdjęcia

Kolejnym narzędziem w rozwoju technologii wirników jest oprogramowanie do analizy metodą elementów skończonych (Finite Element Method). Pozwala ona prognozować częstotliwości modalne oraz siłę nacisku na łopatki wirnika oraz siłę nacisku i deformacji piasty. Za pomocą metody można nawet prognozować siłę nacisku działającą na cały wirnik. Jest to kluczowa technologia w projektowaniu niezawodnych produktów.